V Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2024

17/03/2024 11:22

Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Wielki Post to czas nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Od dzisiejszej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. W kościele zasłaniamy krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o 17:15 i po wieczornej Mszy św. ok. 18:30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:00. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych nabożeństwach.

W naszej parafii kończą się Rekolekcje Wielkopostne. Głosił je ks. dr Mirosław Juchno, któremu dziękujemy za przygotowanie nas na tegoroczne święta Wielkanocne. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. i na Gorzkich Żalach.

Spowiedź święta w najbliższą sobotę od 8:00 do 10:00 i po południu od 16:00 do 18:00. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej.

Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub telefonicznie.

We wtorek, 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Podczas Mszy św. będziemy zawierzali mężów i ojców św. Józefowi.

Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w piątek, 22 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 19:00 w radomskiej Katedrze. Po niej następuje wymarsz na jedną z pięciu tras. Zapisy odbywają się TYLKO przez internet za pośrednictwem strony www.edk.org.pl

Przyszła niedziela, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Pobłogosławimy palmy podczas każdej Mszy św. O godz. 11:00 poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. O godz. 19:00 rozpocznie się przy naszej świątyni Droga Krzyżowa ulicami miasta, a zakończy przy Katedrze Opieki NMP. Będzie jej przewodniczył ks. Bp Marek Solarczyk

Z tydzień prosimy o ofiary do puszek na kwiaty do BOŻEGO GROBU.
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl