VI Niedziela Zwykła - 11 lutego 2024

11/02/2024 20:15

Ogłoszenia duszpasterskie

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Łączymy go z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele po każdej Mszy św. udzielamy Sakramentu namaszczenia chorych dla osób starszych, przewlekle chorych i w podeszłym wieku. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już fizycznie skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Celem Tygodnia jest włączenie wiernych w nurt przebłagania Boga za pijaństwo i inne grzechy, a także wyproszenie łaski przemiany.

We wtorek, 13 lutego w naszej świątyni całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:45 do Mszy św. o godz. 18:00. Znajdźmy w tym dniu chwilę czasu na indywidualną modlitwę i adorację.

Najbliższa środa, 14 lutego to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze św. tego dnia w naszym kościele o godz. 7:00, 7:45, 18:00. Przypominamy, że tego dni wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

W dobrym przeżyciu czasu Wielkiego Postu pomogą nam Rekolekcje:
- dla dzieci od 6 do 8 marca
- dla młodzieży od 13 do 15 marca
- dla dorosłych od 15 do 17 marca

Dzień spowiedzi w naszej świątyni to sobota, 23 marca.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:15 i po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18:30. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.

Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

Resursa Obywatelska zaprasza w środę, 14 lutego na projekcje filmu "Matka Teresa z Kalkuty. Nie ma większej miłości". Seanse o godz. 12:00 i 18:00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia przed projekcjami.
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl