XXII Niedziela Zwykła - 2 września 2018

02/09/2018 21:13

Ogłoszenia duszpasterskie

Przeżywamy XXII Niedzielę zwykłą w ciągu roku. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

W poniedziałek, 3 września dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Msza św. dla dzieci o godz. 8:15, dla młodzieży o godz. 9:00. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Msze św. wotywne o godz. 7:45, wcześniej adoracja Najświętszego Sakramentu.
W czwartek o godz. 17:15 różaniec w intencji Ojczyzny i mediów katolickich.

Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Kapłani będą oczekiwać w konfesjonałach w ciągu tygodnia na 15 minut przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 17:30. Pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych.

W sobotę, 8 września obchodzimy jedno z najstarszych świąt Maryjnych, Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem "Matki Bożej Siewnej", bo po tym święcie obsiewano pola. Tego dnia będziemy modlić się za pracujących na polu i o dobre urodzaje.

Dzień skupienia dla narzeczonych w sanktuariach maryjnych naszej diecezji odbędzie się wyjątkowa w trzecią sobotę września, tj. 15 września.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl