XXII Niedziela Zwykła - 3 września 2017

03/09/2017 13:35

Ogłoszenia duszpasterskie

Skończył się czas wakacji i urlopów. Wracając okazujmy Panu Bogu wdzięczność za dni wytchnienia od pracy i codziennych zajęć, za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu. Przepraszajmy, jeśli zrobiliśmy sobie urlop również od Pana Boga.

W poniedziałek, 4 września dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Msza św. dla dzieci o godz. 8:15, dla młodzieży o godz. 9:00. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 7:45 Msza św. w intencji powołanych i nowe powołania kapłańskie i zakonne. Przed Msza św. adoracja Najświętszego Sakramentu i Litania do Krwi Chrystusa. Po południu, o godz. 17:15 różaniec w intencji powołanych do służby w Kościele, Ojczyzny i mediów katolickich.

W piątek, 8 września obchodzimy jedno z najstarszych świąt Maryjnych, Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem "Matki Bożej Siewnej", bo po tym święcie obsiewano pola. Tego dnia będziemy modlić się za pracujących na polu i o dobre urodzaje.
W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18:00 dokonamy Aktu poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Od dziś przez kolejne dni będziemy się przygotowywać do tego wydarzenia.

Biskup Henryk Tomasik udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek 8 września w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
Wierni korzystający z dyspensy powinni pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz spełnić uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego.

W przyszłą niedzielę w Stąporkowie odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe naszej Grupy nr 1. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17:00. Gdyby ktoś chciał jechać razem z nami prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

Księża Filipnii zapraszają na pielgrzymkę autokarową do Włoch w dniach 23 września - 1 października. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły w zakrystii.statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl