XXIII Niedziela Zwykła - 10 września 2017

10/09/2017 00:08

Ogłoszenia duszpasterskie

W środę, 13 września kolejny dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej i procesję wokół kościoła na godz. 17:15.

W czwartek, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Żyjemy w czasach, gdy znak krzyża bywa źle traktowany, weźmy udział we Mszy Świętej i uczczeniu relikwii krzyża św. Msze Święte w naszym kościele według porządku powszedniego a po nich ucałowanie relikwii krzyża.

W piątek, 15 września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która - jak nikt inny - była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.

W sobotę, 16 września zapraszamy na Apel Młodych, który odbędzie się na ul. Żeromskiego przed Urzędem Miejskim. Szczegóły tutaj.statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl