XXIV Niedziela Zwykła - 17 września 2017

17/09/2017 00:09

Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia.

Okazja do spowiedzi w naszej świątyni w ciągu tygodnia na 15 minut przed Mszą św. i w czasie Mszy św. wieczornej.

Ks. bp Henryk Tomasik z dniem 15 września mianował wikariuszem naszej parafii ks. Przemysława Wójcika, który w ostatnim czasie studiował na KUL-u. Ks. Przemysława polecamy modlitewnej pamięci i życzliwości parafian.

W poniedziałek, 18 września wspominamy w liturgii św. Stanisława Kostkę, patron dzieci i młodzieży polskiej. W tym dniu zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Stanisława Kostki.

Chcemy rozszerzać i formować grupę panów nie tylko ojców, który pełnią posługę lektorów i ministrantów. Zapraszamy na pierwsze spotkanie w poniedziałek, 18 września o godz. 19:00 lub bezpośrednio do ks. Jarosława Kęski.

Istnieje możliwość wyjazdu na pielgrzymkę do Lichenia w najbliższą sobotę, 23 września. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 5:00. Koszt 70 zł. Zapisy u P. Róży i w biurze Radia Maryja w czwartek w godz. 12:00-15:00.statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl