XXIX Niedziela Zwykła - 21 października 2018

21/10/2018 20:38

Ogłoszenia duszpasterskie

Przeżywamy XXIX Niedzielę zwykłą w ciągu roku, zwaną Niedzielą Misyjną. To święto Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła. Rozpoczyna ono Tydzień Misyjny obchodzony w tym roku pod hasłem: "Pełni ducha i posłani". Prosimy Boga o misjonarzy, aby mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły, albo dotąd Boga nie poznały. Pamiętajmy, że my także mamy być świadkami wiary w swoim otoczeniu.

Przed nami kolejny tydzień różańcowy. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe o godz. 17:15.

Jak w każdy ostatni piątek miesiąca, w piątek 26 października zapraszamy o godz. 19:00 na adorację i Mszę św. dla mężczyzn do kaplicy zamkowej.

Zbliża się miesiąc listopad - to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Porządkujemy ich groby, zapalamy znicze, składamy kwiaty. Jako ludzie wierzący nie zapomnijmy o modlitwie, ofierze Mszy świętej i komunii świętej. Dziękując w ten sposób za ich życie i uczynione dobro, prośmy o przebaczenie ich grzechów oraz błagajmy dla nich o dar nieba. Jedną z form duchowej pomocy tym, którzy odeszli już do wieczności jest modlitwa wypominkowa. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki.
- jednorazowe: modlimy się 2 listopada,
- listopadowe: modlimy się w czasie oktawy Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada w modlitwie różańcowej przed Mszą świętą wieczorną,
- roczne lub półroczne: modlimy się przed wybraną niedzielną Mszą św. oraz w każdy pierwszy wtorek miesiąca we Mszy św. wieczornej.

W kancelarii i zakrystii można zamawiać także Msze św. na 2019 rok.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl