XXV Niedziela Zwykła - 23 września 2018

23/09/2018 20:23

Ogłoszenia duszpasterskie

Przeżywamy XXV Niedzielę zwykłą w ciągu roku. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

Dziękujemy dzieciom i młodzieży, które uczestniczyły w modlitwach ku czci św. Stanisława Kostki. Zachęcamy aby poza nauką znalazły właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego dla umocnienia swoje łaski z Bogiem. Jest wiele propozycji w naszej parafii: ministranci, schola, Oaza, Uniwersytet Biblijny. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

W sobotę, 29 września, celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.
Siostrom Michalitkom z racji ich patronalnego święta składamy życzenia opieki świętego patrona oraz gorliwości w posłudze zakonnej dla dzieci i młodzieży.

Jak w każdy ostatni piątek miesiąca zapraszamy na godz. 19:00 do kaplicy zamkowej na Adorację Najświętszego Sakramentu i Msze św. dla mężczyzn.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl