XXVI Niedziela Zwykła - 1 października 2017

01/10/2017 00:14

Ogłoszenia duszpasterskie

W każdej chwili życia jesteśmy zaproszeni, by pogłębiać naszą wiarę, nasze zaufanie wobec Boga. Po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie której odmówimy dziesiątek różańca w intencji studentów rozpoczynających nowy rok akademicki.

W poniedziałek, 2 października wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Ich zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Ale aby było to możliwe, my musimy być uważni na ich natchnienia. Polecajmy się każdego dnia opiece tego Bożego wysłannika.

W środę, 4 października przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Po Mszach św. możliwość ucałowania Jego relikwii.

W czwartek, 5 października wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni adoracja Najświętszego Sakramentu od 7:30. Msze wotywne o godz. 7:45.

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele codziennie na 15 minut przed Mszą św. a w piątek od godz. 17:00.

W miesiącu październiku w naszej świątyni nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:15. Weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w modlitwie w kościele, odmawiajmy różaniec w domach.

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec.
Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.
Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to - zebrani - na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.
Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę.
Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach.
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach i ulotkach.

Z tej racji w sobotę 7 października wyjątkowo o godz. 14:00 odmawiamy wszystkie cztery części różańca. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17:15.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum w środę, 4 października o godz. 19:00 w kościele.
Konferencja Episkopatu polski wprowadziła w tym roku kilkuletni program przygotowania do sakramentu bierzmowania, dlatego spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum oraz klasy VI i VII szkoły podstawowej odbędzie się w czwartek, 5 października o godz. 19:00 w kościele.
    
Spotkanie scholii dziecięcej w czwartek, 5 października o godz. 15:00.

Spotkanie oazy, już od IV klasy szkoły podstawowej, w piątek, 6 października o godz. 16:30.
    
W przyszłą niedzielę, 8 października o godz. 11:00 poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. oraz uroczysta inauguracja roku Uniwersytetu Biblijnego dla Dzieci.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy także XVII Dzień Papieski pod hasłem - "Idźmy naprzód z nadzieją!". Okolicznościowy list do przeczytania na stoliku pod chórem i na stronie internetowej.
Jak co roku, w tym dniu naszym wkładem będzie zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na Fundusz Stypendialny dla biednej ale zarazem zdolnej młodzieży prowadzony przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
    
Bóg zapłać za złożone ofiary w I niedzielę miesiąca i nie tylko, jako wyraz troski o naszą świątynię.statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl