XXVI Niedziela Zwykła - 30 września 2018

30/09/2018 11:31

Ogłoszenia duszpasterskie

W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony modlitwie różańcowej. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie. Zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które w naszym kościele codziennie o godz. 17:15.

W dniach od 4 do 27 października będzie trwała w parafiach naszej diecezji modlitwa w intencji młodzieży i Synodu. Dla naszej parafii takim dniem modlitwy jest dzień 4 października, czyli najbliższy czwartek. W tym dniu w sposób szczególny będziemy się modlić o głęboką wiarę dla naszej młodzieży oraz o to, aby młodzi ludzie dobrze odczytali swoje powołanie życiowe. Zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiące. W tych dniach o godz. 7:30 wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 7:45 Msze św. wotywne.

W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek, 1 października - św. Teresę od Dzieciątka Jezus, we wtorek, 2 października - św. Aniołów Stróżów, w czwartek, 4 października - św. Franciszka z Asyżu, w piątek, 5 października - św. Siostrę Faustynę Kowalską.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl