XXVII Niedziela Zwykła - 8 października 2017

08/10/2017 16:11

Ogłoszenia duszpasterskie

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i rodzinnej. Na nabożeństwo gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godzinie 17:15.

Zachęcamy by dzieci wspólnie z rodzicami dziś wieczorem wspólnie odmówiły choć jeden dziesiątek różańca na tych nowo poświęconych różańcach, by różaniec nie powędrował na półkę czy do szuflady, ale by był żywą modlitwą.

W dzisiejszą niedzielę w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę św. Jana Pawła II, Papieża - Polaka, jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

W piątek, 13 października zapraszamy na różaniec połączony z nabożeństwem fatimskim i procesją wokół kościoła z figurą MB. To ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku.

W sobotę, 14 października naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

W najbliższą niedzielę, 15 października, Duszpasterstwo Nauczycieli naszej diecezji zaprasza wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty oraz sympatyków na spotkanie o godz. 17:00 w kościele oo. Jezuitów.

W październiku obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy przeżyli śmierć swojego dziecka, wraz z rodzinami na spotkanie modlitewne do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej w niedzielę 15 października. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12:30.

Zachęcamy do włączenia się w działalność naszych grup parafialnych. Spotkania scholi dziecięcej w czwartki o godz. 15:00. Zbiórki ministrantów we wtorki o godz. 19:00.statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl