XXVIII Niedziela Zwykła - 14 października 2018

14/10/2018 09:52

Ogłoszenia duszpasterskie

Przeżywamy XXVIII Niedzielę zwykłą w ciągu roku, a zarazem XVIII Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę św. Jana Pawła II, Papieża - Polaka, jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Dziś naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

W miesiącu październiku zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15.

W październiku obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. W naszej diecezji ten dzień będzie obchodzony w poniedziałek, 15 października w dwóch miejscach: w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej (Msza św. godz. 15:30) i w kościele pw. Świętej Rodziny w Radomiu przy ul. Kellez-Krauza (Msza św. godz. 18:00, następnie przemarsz i modlitwa różańcowa przy pomniku Maryi Matki Życia przy ul. Malczewskiego). Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy przeżyli śmierć swojego dziecka, wraz z rodzinami do wspólnej modlitwy.

We wtorek, 16 października przypada 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyly na Stolicę Piotrową. Tego dnia o godz. 20:37 na Placu Corazziego odbędzie się Apel Papieski. Wspólna modlitwa, jeszcze raz przywołane papieskie słowa, Barka na 100 gitar oraz Światełko do nieba dla Jana Pawła II o godz. 21.37 będą stanowiły elementy składowe tego spotkania. Zapraszamy do udziału.

W czwartek, 18 października przypada liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Tego dnia modlimy się w intencji lekarzy i pielęgniarek z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta. Tego dnia przypada także 17. rocznica tragicznej śmierci Bp Jana Chrapka.

Przyszła niedziela, to niedziela misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny.

Zbliża się miesiąc listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich. Dbanie o miejsce spoczynku naszych zmarłych jest jedynym z uczynków miłosierdzia.
Listopad to również czas modlitwy w intencji naszych zmarłych. Jedną z form duchowej pomocy tym, którzy odeszli już do wieczności jest modlitwa wypominkowa. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki.
- jednorazowe: modlimy się 2 listopada,
- listopadowe: modlimy się w czasie oktawy Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada w modlitwie różańcowej przed Mszą świętą wieczorną,
- roczne lub półroczne: modlimy się przed wybraną niedzielną Mszą św. oraz w każdy pierwszy wtorek miesiąca we Mszy św. wieczornej.
Kartki wypominkowe są już wyłożone na bocznych ołtarzach.

W kancelarii i zakrystii można zamawiać Msze św. na 2019 rok.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl