XXVIII Niedziela Zwykła - 15 października 2017

15/10/2017 11:15

Ogłoszenia duszpasterskie

W miesiącu październiku zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15.

W środę, 18 października liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Tego dnia modlimy sie w intencji lekarzy i pielęgniarek z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.

W piątek, 20 października rozpocznie się XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia. W dniach 20-23 października zapraszamy na wydarzenia festiwalowe. Koncert pt. "Wszystkie poranki świata" w naszej świątyni w sobotę, 21 października o godz. 19:00.

Zbliża się miesiąc listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich. Dbanie o miejsce spoczynku naszych zmarłych jest jedynym z uczynków miłosierdzia.
Listopad to również czas modlitwy w intencji naszych zmarłych. Jedną z form duchowej pomocy tym, którzy odeszli już do wieczności jest modlitwa wypominkowa. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki.
- jednorazowe: modlimy się 2 listopada,
- listopadowe: modlimy się w czasie oktawy Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada w modlitwie różańcowej przed Mszą świętą wieczorną,
- roczne lub półroczne: modlimy się przed wybraną niedzielną Mszą św. oraz w każdy pierwszy wtorek miesiąca we Mszy św. wieczornej.
Kartki wypominkowe są już wyłożone na bocznych ołtarzach.

W kancelarii i zakrystii można zamawiać Msze św. na 2018 rok.

Odpowiadając na apel przewodniczącego KEP w związku z trzęsieniem ziemi w Meksyku, po Mszach św. zbiórka do puszek.statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl