XXXI Niedziela Zwykła - 5 listopada 2017

05/11/2017 11:46

Ogłoszenia duszpasterskie

Jeszcze do wtorku, 8 listopada Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17:15.

Przez osiem pierwszych dni listopada cierpiącym w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar odpustu zupełnego. Za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz trzeba: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.

W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.

Z racji I Niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z litanią za zmarłych.

W sobotę, 11 listopada przypada 99. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy i modlitewnej o nich pamięci. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. Msze Święte jak w dniu powszednim.
Uroczysta Msza św. w Katedrze o godz. 12.00.

W zakrystii można nabyć Kalendarz Diecezji Radomskiej na 2018 rok.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś na tacę ofiary na pokrycie tzw. wkładu własnego remontu dachów.

Biskup Radomskie Henryk Tomasik wystosował do wiernych komunikat. Można go przeczytwać w tym miejscu.statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl