XXXIII Niedziela Zwykła - 18 listopada 2018

18/11/2018 21:29

Ogłoszenia duszpasterskie

Przeżywamy przedostatnią niedzielę roku liturgicznego, która przypomina nam o konieczności czuwania. Za tydzień przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która stanowi zwieńczenie roku liturgicznego. Za dwa tygodnie rozpoczniemy Adwent.

W środę, 21 listopada przypada wspomnienie Ofiarowania NMP, które ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy zachęcamy wszystkich parafian. Msze Św. w tym dniu według porządku powszedniego.

W czwartek, 23 listopada przypada wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego. Z okazji święta patronalnego kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności dla P. organistki Doroty, SCHOLI  SANCTI  IOANNIS i zespołów instrumentalno-wokalnych dziecięcych i młodzieżowych, a także dla wszystkich, którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach. Mile będą widziani nowi kandydaci. W przekonaniu, że dla Pana Boga warto rozwijać swoje talenty, zapraszamy wszystkich posiadających odpowiednie predyspozycje. Wszystkich prosimy o bardziej zdecydowane włączanie się w śpiew podczas Nabożeństw i Mszy świętych. W tym dniu o godzinie 18:00 będziemy polecać wszystkich Bożej opiece i wstawiennictwu św. patronki.

W związku z rozpoczynającym się procesem beatyfikacyjnym Księdza Romana Kotlarza Biskup Henryk Tomasik wystosował Edykt, który można przeczytać klikając tutaj,


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl