Misje święte

Na placu kościelnym od strony ul. Grodzkiej znajduje sie Krzyż Misyjny na którym umieszczony jest napis "PAMIĄTKA MISJI ŚWE, ZBAW DUSZĘ SWOJĄ" oraz daty poszczególnych Misji. Krzyż ten został postawiony na pamiątkę Misji świętych odbytych w 1932 roku.

Na placu kościelnym za prezbiterium stał jeszcze jeden Krzyż Misyjny. Ustawiony na pamiątkę Misji w Radomiu, które przeprowadzili w 1906 roku Bracia Mniejsi z Krakowa. Krzyż ten poświęcił O. Bogalski.

Ostatnie Misje święte odbyły się w dniach 7 - 13 marca 2010 roku. Były to Misje jubileuszowe na 650-lecie parafii farnej. Prowadził je O. Damian Kostecki z zakonu Braci Pocieszycieli z Getsemani.

W dniach 26 kwietnia - 3 maja 1998 roku miały miejsce Misje święte z racji Wielkiego Jubileuszu Roku 2000 od Narodzin Chrystusa.

W dniach 5 - 20 września 1970 roku miały miejsce Misje święte, które prowadzili Ojcowie Redemptoryści: Dyrektor Misji - O. Alfons Wittig (Rektor Klasztoru w Toruniu), O. Agugustyn Dudek z Torunia, O. Franciszek Jabczyński z Torunia i O. Stanisław Kuczek (Rektor z Gdyni). Przez dwa tygodnie wygłoszono w sumie 89 nauk misyjnych. "Ogólnie twierdzę, że Misje wypadły wspaniale. Był to przepotężny zryw w stronę podnisienia życia religijnego. W czasie zakończenia O. Dyrektor Wittig powiedział, że w ciągu 24 lat misjonarzowania po wielu wielkach parafiach teraz w Radomiu przeżywał najpotężniejszą Misję życia" - takie słowa zapisał w dokumentach parafialnych ks. Proboszcz Jan Węglicki.

W dniach 10 - 25 września 1960 roku miały miejsce Misje święte z racji jubileuszu 600-lecia parafii farnej.

Z racji odbywającego się pod koniec czerwca 1932 roku w Radomiu I Kongresu Eucharystycznego Diecezji Sandomierskiej w dniach 5 - 15 maja 1932 roku w parafiach radomskich odbyły się Misje święte, których celem było przygotowanie wiernych na to wydarzenie. W Farze prowadziło je czterech Ojców Redemptorystów z Krakowa m.in. O.O Marcin Nuckowski. Jak zapisał w kronice parafialnej ks. Proboszcz Wacław Kosiński "Żniwo duchowe było obfite. Komunii św. wydaliśmy koło 15 tyś. Niestety nie wszyscy parafianie skorzystali z łaski misyjnej."
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl