Otwacie Bramy Miłosiedzia 20 grudnia 2015 roku

J. E. Ks. Biskup Henryk Tomasik Ordynariusz Diecezji Radomskiej Dekretem o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego w Roku Miłosierdzia z dn. 8 grudnia 2015 r. (L. dz. 1389/15) ustanowił nasz kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu świątynią odpustową na rozpoczęty 8 grudnia Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Decyzja ta była odpowiedzią na pragnienie Ojca Świętego Franciszka, "by w Sanktuariach, gdzie zostały otwarte Drzwi Miłosierdzia i w kościołach, które tradycyjnie są uznawane za Jubileuszowe, była możliwość uzyskania odpustu" (List Ojca Świętego Franciszka przed Jubileuszem Miłosierdzia).

Jubileuszowy Rok Miłosierdzia został zainaugurowany w naszej parafii w IV Niedzielę Adwentu 20 grudnia 2015 roku. Uroczystego otwarcia Bramy Miłosierdzia dokonał ks. bp Adam Odzimek.

"Otwórzcie bramy sprawiedliwości, byśmy weszli i złożyli dzięki Panu. Oto brama Pana: wejdźmy przez nią aby otrzymać miłosierdzie i przebaczenie".

Po tych słowach biskup Adam Odzimek uroczyście otworzył główne drzwi prowadzące do prastarej radomskiej Fary. Tym prostym gestem otwarcia i wejścia w przestrzeń świątyni został zainaugurowany Jubileuszowy Rok Miłosierdzia w naszej świątyni, w czasie którego można uzyskać odpust zupełny.


Aby uzyskać odpust jubileuszowy należy nawiedzić naszą świątynię oraz spełnić następujące warunki:

- przystąpić do sakramentu pokuty,

- przyjąć Komunię Świętą,

- uczestniczyć we Mszy św. i połączyć ją z "refleksją nad miłosierdziem",

- złożyć wyznanie wiary i pomodlić się w intencjach, które Ojciec Święty nosi w sercu dla dobra Kościoła i całego świata.

W każdy I piątek miesiąca w godzinach od 15:00 do 18:00 ma miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczynająca się Koronką do Bożego Miłosierdzia, w czasie której jest możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty.

Zdjęcia z otwarcia Drzwi Miłosierdzia znajdują się w tym miejscu.
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl