Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z góry Gargano

9 - 11 lipca 2014 roku

Kościół farny był pierwszym w Radomiu, który nawiedziła figura św. Michała Archanioła z groty objawień na włoskim półwyspie Gargano.

Trzydniowe nawiedzenie rozpoczęło się 9 lipca na radomskim Rynku. Stąd figura została przeniesiona w uroczystej procesji do kościoła farnego. Mszy św. przewodniczył proboszcz ks. Mirosław Nowak. - Czekamy na uzdrowienie i uwolnienie nas od naszych złych skłonności, słabości, zniewolenia. Wiele osób pragnie przyjąć szkaplerz jako ochronę przed pokusami i działaniem złego ducha. Dobrze, że jesteś z nami. Potrzebujemy twojego wstawiennictwa. Za protektora bądź i patrona. Niech nas wspomaga twoja obrona. Uśmierz czartowską zuchwałość srogą. Bądź przewodnikiem, bądź nam i drogą - powiedział na rozpoczęcie Eucharystii.

W homilii michalita ks. Sylwester powiedział, że niezwykłość tego dnia skupiona jest na niezwykłym gościu, który w znaku figury z góry Gargano z ziemi włoskiej przybywa do naszej parafii, a wraz z nim przybywa zapewne cały orszak anielski, którego św. Michał Archanioł jest wodzem. - Św. Michał Archanioł w swoim zawołaniu "Któż jak Bóg" wskazuje przede wszystkim na Boga. Możemy dziś powiedzieć - gdy żyjemy we współczesnym świecie tak bardzo pogmatwanym przez grzech, tak bardzo zatrutym przez kłamstwo, tak bardzo zmanipulowanym przez działanie złego ducha - że św. Michał Archanioł przychodzi, aby upomnieć się o właściwe miejsce Boga w życiu i sercu każdego człowieka - mówił.

W programie kolejnych dni były m.in. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, przyjęcie szkaplerza św. Michała Archanioła, modlitwa egzorcyzmem prostym, błogosławieństwo dzieci, osób chorych i starszych, Akt Zawierzenia Pogromcy Szatana, modlitwa o uratowanie rodzin zagrożonych rozpadem.


Nawiedzenie zakończyło się w piątek 11 lipca Mszą św. o godz. 10:00 z aktem oddania się św. Michałowi Archaniołowi, a wiele osób przyjęło Szkaplerz św. Michała.

Zdjęcia z nawiedzenia figury św. Michała Archanioła znajdują się w tym miejscu.
______

Gość Niedzielny Radom
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl