III Niedziela Adwentu - 17 grudnia 2017

17/12/2017 00:15

Ogłoszenia duszpasterskie

Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą "Gaudete" - "Radujcie się!". Jesteśmy zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi aby nas wyzwolić z niewoli grzechu. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie.

Jeszcze do końca tygodnia mamy możliwość uczestniczyć w roratach o godz. 7:00, a w piątek 22 grudnia rozpoczną się Nasze adwentowe rekolekcje, które poprowadzi o. Opat Eugeniusz Augustyn z Wąchocka. Plan rekolekcji można znaleźć w tym miejscu. Dostępny jest także w kościele na stoliku jak również na plakatach.

Sobota, 23 grudnia to dzień spowiedzi świętej. Księża będą oczekiwać w konfesjonałach rano od godz. 8:00 do 10:00 i po południu od godz. 16:00 do 18:00. Nie odkładajmy spowiedzi na niedzielę Wigilijną!

Chorych odwiedzimy w domach sobotę od godz. 10:00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

W niedzielę, 24 grudnia nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętych. Nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 18:00 - w tym czasie gromadzimy się w gronie rodzinnym na Wigilię. Starajmy się zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

W zakrystii są dostępne poświęcone opłatki, świece na stół wigilijny i kalendarze na 2018 rok.

Dziękujemy i składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na ogrzewanie naszej świątyni i tym, którzy obdarowali biedniejsze dzieci naszej parafii paczką świąteczną.statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl