Uroczystość NMP Częstochowskiej - 26 sierpnia 2018

26/08/2018 11:56

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

W środę, 29 sierpnia przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii. Za swoja postawę Jan Chrzciciela zapłacił najwyższą cenę życia. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym narodzie.

W tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza wotywne o godz. 7:45, wcześnie wystawienia i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sobotę, 1 września przypada 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny. Tego dnia w czasie Mszy św. będziemy modlili się i prosili Pana Boga o to, aby ofiara ich życia nie była daremna.

Wakacje dobiegają końca, dlatego zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu Pokuty, aby z czystym sercem i Bożym Błogosławieństwem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Kapłani będą oczekiwać w konfesjonałach w ciągu tygodnia na 15 minut przed każdą Mszą św.

W przyszłą niedzielę, 2 września podczas Mszy św. o godz. 11:00 pobłogosławimy tornistry, plecaki i przybory szkolne oraz każdemu dziecku udzielimy indywidualnego błogosławieństwa.

W poniedziałek, 3 września dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Msza św. dla dzieci o godz. 8:15, dla młodzieży o godz. 9:00. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.

Nasza parafia wraz z Gminą Miasta Radomia prowadzi nabór do Świetlicy Opiekuńczo-Specjalistycznej. Szczegóły w zakrystii oraz na stronie internetowej tutaj.

Tradycyjnie w przyszłą niedzielę, I miesiąca prosimy o tacę gospodarczą. Od kilku tygodni trwają prace mające na celu zabezpieczenie kościoła przed wilgocią. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.


















statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl