XXIII Niedziela Zwykła - 9 września 2018

09/09/2018 17:18

Ogłoszenia duszpasterskie

Przeżywamy XXIII Niedzielę zwykłą w ciągu roku. Uzdrowienie głuchoniemego o którym słyszymy w Ewangelii jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

W czwartek, 13 września kolejne Nabożeństwo Fatimskiej z procesją wokół kościoła o godz. 17:15.

W piątek, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Żyjemy w czasach, gdy znak krzyża bywa źle traktowany, weźmy udział we Mszy Świętej i uczczeniu relikwii krzyża św. Msze Święte w naszym kościele według porządku powszedniego. Po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii krzyża.

W sobotę, 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która - jak nikt inny - była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii.

W najbliższą sobotę, 15 września zapraszamy na VIII Apel Młodych, który odbędzie się na ul. Żeromskiego przed Urzędem Miejskim. Szczegóły tutaj.

Zapraszamy do włączenia się w pracę scholi - dzieci od klasy 4 i starsze. Zgłoszenia i szczegóły u ks. Jarosława.

Zbiórka ministrantów młodszych w najbliższy piątek, 14 września po wieczornej Mszy św. Zapraszamy chłopców do służby Panu Bogu przy ołtarzy. Zgłoszenia i szczegóły u ks. Przemysława.

Zapraszamy także do włączenia się w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza Mężczyzn-Ojców. Chętne nowe osoby prosimy o kontakt z ks. Jarosławem.

Nasza parafia wraz z Gminą Miasta Radomia prowadzi nabór do Świetlicy Opiekuńczo-Specjalistycznej. Szczegóły w zakrystii oraz na stronie internetowej tutaj.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Sokółki-Wilna-Szydłowa-Kowna-Trok. Wyjazd w niedzielę, 16 września, powrót w środę, 19 września. Szczegóły i program pielgrzymki tutaj.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl